Ruby для дітей

Ура, ти тут!

Не повіриш, але ми чекали на тебе і страшенно раді бачити! Адже кожен, хто доходить до цієї сторінки, має неабиякий ентузіазм до відкриттів і бажання шукати та розгадувати таємниці!

Ця сторінка допоможе тобі ще краще опанувати Ruby-магію. Так-так, присягаємо пампухами з малиною!

Як саме? Є кілька способів отримати допомогу:

  • Скарлет та Рубен завжди траплялися помічники, а помічниками для тебе будемо ми. Якщо у тебе є запитання про Ruby, напиши нам листа, натиснувши на це посилання - 👉НЕГАЙНО ЗАПУСТИТИ ОПИТУВАЛЬНИК 👈, і ми радо відповімо тобі!

  • Ти вже знаєш про Хактастичну конференцію, на якій була Королева? Ми на Півораці маємо свою таку ж. Але для початку хочемо показати youtube-скрінкасти, які ми зробили спеціально для тебе, щоб було цікавіше читати книжку - 👉 НЕГАЙНО ПЕРЕНЕСТИСЬ ДО YOUTUBE-СКРІНКАСТІВ 👈, і негайно повторити усе самостійно.

Ну і мабуть, ти думаєш - що ж це воно таке Піворак і яке відношення воно має до Ruby, до твоєї книжки і до твоїх питань?

Відповідаємо!

Що таке Піворак?

Піворак - це спільнота програмістів в Україні, які вміють розмовляти з комп’ютерами мовою Ruby (та іншими!). Таких спільнот у всьому світі є багато - наприклад, ми дружимо із Мінською, Берлінською, Варшавською Ruby-спільнотами та іншими, їздимо один до одного виступати на а-ля Хактастичних конференціях, і привозимо до Львова суперзірок світу Ruby.

Ми створюємо цікаві проекти, де навчаємо Ruby усіх-усіх бажаючих:
Rails-Teens - одноденна подія для підлітків із вивчення Ruby, яку проводимо в дружній айті-компанії.

Ruby Summer Course - літні курси для всіх-всіх, хто вже володіє базовими навичками Ruby та хоче поглибити свої знання для того, щоб знайти роботу Ruby-розробником чи розробницею.

Як з’явилась книжка

Книга «Ruby для дітей» - теж один з наших проектів, частинкою якого тепер є і ти!

Ця книга, що в оригіналі називається «Ruby Wizardry», вже перекладена корейською та польською мовами, тож ми вирішили, що вона має бути доступна і україномовним читачам.

Те, як ми перекладали книгу - це ціла історія, і найцікавіше буде почути її з перших вуст! Ось тут Ірина Заяць, яка займалася перекладом, розказує про пригоди зі словами, змінними, піратськими вигуками - 👉 Як перекласти книжку з програмування і вижити 👈. Iсторія дуже цікава, тож щиро радимо! От наприклад, як називають дракона жіночого роду?

Оскільки ми дуже хочемо, щоб книжка була максимально доступна усім-усім, тому нашою великою метою є закупити примірники «Ruby для дітей» та подарувати їх бібліотекам. Ми вже на шляху до її втілення, і ви зможете слідкувати за виконанням цієї мети у нас на фейсбуці та на інстаграмі.

Поділися з нами думкою!

Якщо тобі дуже подобається книжка - зроби фото, тегни нас #pivorak і ми зробимо репост на наших сторінках. А якщо любиш писати чи знімати відгуки на книжки - теж будемо раді отримати посилання ❤️